Talal Abu-Ghazaleh, 1938 Filistin Doğumludur. Annesi ve Babası Filistinli’dir Babası Tevfiq Abu-Ghazaleh, Osmanlı Ordusu’nun Filistin Ordusu’nda savaşmıştır. Ürdün ve Kanada vatandaşıdır. Beyrut-Amerikan Üniversitesi Mezunudur. 30 yaşında Ürdün Kraliyet Nişanı'na, 1985'te Legion D'Honneur Nişanı'na layık görülmüştür.

“Arap Dünyası'nın Muhasebe ve Denetim Sistemi'nin Babası” olarak bilinmektedir.New York Canisius Koleji, Cambridge Üniversitesi ve Alman-Ürdün Üniversitesi'nde İş Okulları vardır. 1985'ten itibaren Birleşmiş Milletler ile ilişkisi başlamış ve 25 sene boyunca buradaki bir çok grubun başkanlığını, eş başkanlığını, kurul üyeliğini yapmıştır. Halen UN Global Alliance for ICT and Development Başkanıdır.

Amerika'daki Amerikan Orta Doğu Stratejik Araştırmalarına davet edilmiş ve bir çok gruba danışmanlık yapmıştır. Uluslararası Muhasebe Standartları Konseyi IASC'nin Londra Ofisinin İdari Kurulunda bulunmuş, IFAC Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.

Dünya'nın en büyük Ticari Birliği ve Tahkim Kurulu olan ICC (Milletlerarası Ticaret Odası) Yönetim Kurulu Eski Asil Üyesidir. 2008 yılında Birleşik Arap Emirlikleri'nden Yaşam Boyu Başarı Onur Nişanı almıştır.

 

Sn. Talal Abu Ghazaleh’in web sitesi için lütfen soldaki fotoğrafına tıklayınız.

 

Talal Abu-Ghazaleh International & Co. / Karınca YMM
Uluslararası Denetim, Yeminli Mali Müşavirlik ve Danışmanlık
Türkiye, Avrupa ve Orta Asya İmtiyazlı İşbirliği