IFAC, Muhasebecilik ve Denetim Alanında Dünya’nın en yüksek otoritesi olarak bilinen International Federation of Accountants’ın kısaltmasıdır. Daha fazla bilgi için: www.ifac.org web sitesini inceleyebilirsiniz.

FORUMOFFIRMS, IFAC altında bulunan, Dünya’nın en itibarlı ve önemli 22 Denetim ve Danışmanlık kuruluşunun üyeleri olduğu bir dernektir. Liste için lütfen buraya tıklayınız.

Dünya’da binlerce uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi varken Tüm Dünya’da sadece 22 şirketin bu listede olabilmesi dikkat çekicidir.

Çok sert kurallar altında denetlenen üyeleri, Uluslararası Muhasebecilik ve Denetim Dünyası’nda IFRS, US GAAP ve Özel Amaçlı Tüm raporlarının her ilgili kuruluş tarafından kabul edilebilecek nitelikte olduğunu bu liste içinde bulunarak göstermektedirler.

Talal Abu-Ghazaleh International & Co. bu listedeki tek Arap Dünyası kökenli Uluslararası Denetim ve Danışmanlık Şirketi olarak Dünya’da da bu açıdan tek olmaktadır.

Bu çerçevede Karınca YMM-SMMM / Talal Abu-Ghazaleh International & Co. Türkiye-Orta Asya-Avrupa İmtiyazlı İşbirliği, Türkiye’deki en kuvvetli profesyonel özel sektör Türk-Arap Dünyası köprüsünü oluşturmaktadır.

Talal Abu-Ghazaleh International & Co. / Karınca YMM
Uluslararası Denetim, Yeminli Mali Müşavirlik ve Danışmanlık
Türkiye, Avrupa ve Orta Asya İmtiyazlı İşbirliği